Ημερίδα Πληροφορικής για Μαθητές Λυκείων και Τεχνικών Σχολών

Το Τμήμα Πληροφορικής του Πανεπιστημίου Κύπρου διοργανώνει, σε συνεργασία με το Υπουργείο Παιδείας και Πολιτισμού και τον Κυπριακό Σύνδεσμο Πληροφορικής, Ημερίδα Πληροφορικής για Μαθητές Λυκείων και Τεχνικών Σχολών, το Σάββατο 6 Μαρτίου 2010 από τις 09:30 μέχρι τις 17:00 στην Πανεπιστημιούπολη.

H ημερίδα αποσκοπεί στο να ενημερώσει, να διαφωτίσει, αλλά κυρίως να ενθαρρύνει τους μαθητές, οι οποίοι αποτελούν το μελλοντικό ανθρώπινο επιστημονικό δυναμικό της χώρας μας, να ανακαλύψουν τις ευκαιρίες εκπαίδευσης στην Επιστήμη της Πληροφορικής καθώς και να πληροφορηθούν για τις επαγγελματικές προοπτικές που προσφέρει η επιστήμη αυτή.

Οι μαθητές που ενδιαφέρονται να παρακολουθήσουν την ημερίδα και για περισσότερες πληροφορίες καλούνται να επικοινωνήσουν με τη Διεύθυνση του σχολείου τους.

Χορηγοί της εκδήλωσης είναι το European Computer Driving License (ECDL) Foundation και το Πανεπιστήμιο Κύπρου.

Το πρόγραμμα της ημερίδας βρίσκεται εδώ.

Πορίσματα και φωτογραφίες από την εκδήλωση μπορείτε να δείτε εδω.